Širdingumas. Mes linkime Jums laimės

2021-10-26

Kartą susikrimtęs bakalėjininkas atėjo pas kleboną pasiguosti, kad priešais jo parduotuvę atidarė prekybos centrą, kuris nuvilios jo klientus. Bakalėjininkui prarasti parduotuvę buvo tolygu visiškai žlugti.

Klebonas pasakė: „Jei bijai prekybos centro savininko, nekęsi jo, o neapykanta tave sužlugdys“. „Tai ką man daryti?“ – sielvartingai paklausė bakalėjininkas. „Kiekvieną rytą išeik iš savo parduotuvės ir palinkėk jai klestėjimo. Paskui, pasisukęs į prekybos centrą, palinkėk jam klestėjimo“, – atsakė. „Ką? Linkėti laimės konkurentui?“ – nusistebėjo. „Kiekvienas jam skirtas linkėjimas grįš tau su kaupu. O kiekvienas blogas dalykas, kurio palinkėsi, tave sužlugdys“.

Po šešių mėnesių bakalėjininkas grįžo pas kleboną pasakyti, kad parduotuvę teko uždaryti. Tačiau jį priėmė dirbti į prekybos centrą, dabar vyras gerai uždirba, ir gyvena ramiau bei laimingiau nei anksčiau. 

(pagal Bruno Ferrero pasakojimą)

Mes linkime Jums ramybės ir lengvumo jausmo. Linkime Jums sveikatos. Linkime, kad Jūs jaustumėtės saugiai ir labai norime, kad Jūs būtumėte laimingas(-a). Mes siunčiame Jums savo palaikymą ir šilumą.

 Kaip jaučiatės skaitydami šiuos žodžius? Ar kyla noras klausiamai kilstelti antakį? Tuoj viską paaiškinsime - susipažinkime su širdingumo praktika.

Širdingumo (angl. Heartfulness) arba mylinčio gerumo (angl. Loving kindness) praktika sako, kad gerumas, atjauta ir laimės linkėjimas yra gyvybiškai svarbūs žmogui. Širdingumo praktikų metu mes nukreipiame dėmesį į dabartį, į savo širdį ir suradę ten savo ramybę, atjautą, siunčiame palaikymą, gerumą ir laimės linkėjimus kitiems bei sau, pavyzdžiui, žodžiai „Tegul visa, kas gyva Žemėje, būna sveiki ir laimingi“ – gali stipriai motyvuoti jaustis geriau ar net atsibusti iš neigiamai žmogų spaudžiančių jausmų rutinos.

Tyrimai rodo didžiulę šios praktikos naudą – nustatyta, jog ji didina teigiamas emocijas, padeda gyti, mažina emocinę įtampą ir depresyvumą, didina empatiją bei socialinio bendravimo įgūdžius. Ji padeda labiau pasitikėti ir mylėti kitus bei save, didina pilkosios smegenų medžiagos tankį tose srityse, kurios yra atsakingos už emocijų reguliavimą ir atsparumą.

Be galo džiaugiamės, kad šią praktiką taikome ir Taškiuje. Tam, kad pasiektume tinkamus rezultatus, visada svarbu vertybinius įpročius vienodai puoselėti palaikant ryšį tarp mokyklos ir namų erdvės. Tai, ką darome mokykloje, įgaus daug didesnę tikimybę pasiekti geresnių rezultatų, jeigu visa tai bus praktikuojama ir namuose. Galbūt pirmąjį žingsnelį galime žengti jau dabar? Išbandykime šią praktiką kartu.

Kviečiame kartu su vaiku atsisėsti, giliai įkvėpti, iškvėpti… Pagalvokite apie vieną sau artimą žmogų. Galima uždėti rankas širdies srityje ir įsivaizduoti, kaip šiam žmogui jūs nusiunčiate šiltą apkabinimą. Tai tarsi gerumo telepatija. Galite įsivaizduoti žmogaus veidą, jo šypseną, kai jį apkabinate. Kas tuo metu atsitinka? Žmogaus mintys tampa šviesesnės, sušyla, nurimsta, aplanko ramybė ir pajaučiame meilės jausmą, kaip apčiuopiamą dalyką, kurį galime perduoti kitam. Dabar paimkite tą meilę ir mintyse padovanokite žmogui, kaip dovaną. Kartu su vaiku galite pakartoti žodžius: Linkiu, kad būtum laimingas. Linkiu, kad būtum sveikas ir stiprus. Linkiu, kad jaustumeisi saugus ir mylimas.

O dabar savo apkabinimą ir linkėjimus galite nusiųsti ir daugiau artimų žmonių. Linkėjimus galite nusiųsti ir nepažįstamiems žmonėms – tiems, kurie šiuo metu kenčia, liūdi, ir kuriems labai reikia mūsų palaikymo. O tuomet tokius linkėjimus ir šviesias mintis atsiųskite ir sau! Mokėjimas linkėti kitiems laimės ar vien pagalvoti apie dalykus, kurių linkiu – turi nepaprastai didelę galią. O kiekvienas kitiems skirtas linkėjimas mums grįžta su kaupu.

Įsivaizduokime, kas būtų, jei kasdien, bent po keletą minučių per dieną, kartu su vaiku, trumpam stabteltume, įkvėptume, iškvėptume ir palinkėtume visiems laimės? Pabandyti tikrai verta.

O mes labai norime, kad Jums sektųsi. Labai linkime Jums būti laimingais ir džiaugsmingais. O to linkėdami ir patys tampame laimingesni.