Atradimai su Taškiumi. Kitaip.

2020-03-24

Šis laikotarpis tikrai ypatingas ir iki pabaigos dar nepatirtas. Kaip niekuomet susitelkusi Taškiaus komanda siūlo išgyventi jį kuo prasmingiau.

Stumtelėkime jaudulį ir nerimą į šalį, o energiją skirkime dabarčiai, juk ji yra pagrindinis ateities variklis. Tegul šias dienas jūsų vaikai prisimena, kaip patį ypatingiausią šeimos laiką, juk mažųjų atmintyje išliekantys įspūdžiai, neretai paveikia ir kai kuriuos jų sprendimus tolesniame gyvenime. Tegul jie būna drąsūs ir kūrybingi, kaip ir jų tėvai.

Bendradarbiaukime

Taškiaus mokytojų komanda energingai pluša, tad ugdymo(si) procesas tęsiasi nuotoliniais būdais, o bendromis jėgomis, pasitardami su grupių mokytojais, tėveliai gali daug nuveikti. Ne kartą tuo įsitikinome.

Daugelį veiklų organizuojame virtualiai, nuotoliniu būdu, tad sekite elektroniniu paštu gaunamą informaciją ir jus pasieks taškuotos ir kūrybingos mūsų mokytojų parengtos užduotys.

Sutikite, yra labai paprastų, gal net įprastų ir nebepastebimų dalykų, kurie ir svarbūs, ir įdomūs, ir paveikūs. O svarbiausia, kad ir kompiuterį kartais galima padėti į šalį, ir nauda – akivaizdi. Taigi. Pradedame.

Kalbėkimės ir klausykimės. Apie kasdienius dalykus, pasakokite istorijas, kurkite šeimos pasakas, apibūdinkite savo nuotaikas, dainuokite, renkite koncertus, protų kovas, žaiskite loginius žaidimus. Tarkitės su mokytojais naudodamiesi zoom programa individualių pokalbių metu.

Kurkime. Pieškite svajones, miestus, šventes, tapykite šeimos portretus, renkite parodas, vaidinimus. Imkitės karpinių, klijavimo, statybų…

Visada galite pasinaudoti nuolat papildoma Taškiaus youtube kanalo kūrybine informacija. Prieiga saitynu: https://www.youtube.com/channel/UCAM8qpRRwsVysVq6pZXmkcg .

Judėkime. Sugalvokite fizinių pratimų, mankštų, judriųjų žaidimų, šokių. Leiskite vaikams jus pamokyti, ko darželyje ar mokykloje išmoko.

Tyrinėkime. Gilesnis aplinkos pažinimas, orientavimasis, jos vaizdavimas (lauke ir namuose). Žemėlapių braižymas, lobių paieškos ir t. t.

Skaitykime. Tai pats geriausias būdas keisti erdves ir lavinti vaizduotę, neišeinant iš namų. Jei šeimos bibliotekos knygos jau perskaitytos – patikimi pasiūlymai: www.knygukurejai.lt / https://vyturys.lt/kodas/corona / http://bit.ly/vyturioknygos

Kasdieniai įgūdžiai. Drauge apmąstykite ir sudarykite dienos valgiaraštį, ypatingai serviruokite stalą, pasitikrinkite, kaip sekasi naudotis stalo įrankiais. Dalinkitės smagiomis istorijomis pietaudami.

Higiena. Ji būtina net ir tuomet, kai nereikia eiti į darželį ar mokyklą.

Prisijunkite pavartyti grupių apžvalgų aprašymų (www.taskius.lt). Tai tikra lobių skrynia. Tereikia ją atidaryti – rasite puikiausių patarimų ir idėjų, o darželių koordinatorės ir grupių mokytojos visada pasiruošusios jums patarti.