Rudens stovykla „Kulinarinės mįslės“

Spalio 26-30 dienomis, pasirinkę Taškiaus stovyklą „Kulinarinės mįslės“, paragausite bene skaniausių atostogų. Drauge surasime rūpimus atsakymus į klausimus apie produktus, gaminimą, prieskonius, serviravimą, įrankius, valgymą. Dar geriau susipažinsime su maisto gaminimo menu.

Stovyklą pradėsime stalo serviravimo ir etiketo įdomybėmis: mokysimės lankstyti servetėles, gaminsime stalo korteles, pabandysime sudaryti nepriekaištingą meniu. Dengsime stalą pietums, o valgysime laikydamiesi tinkamo elgesio manierų. Panašu, kad tikrai nebus taip paprasta, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Papietavę sudalyvausime protmūšyje, kulinarijos paslapčių išmanymą pasitikrinsime ir sužinosime dar daug naujų dalykų.

Išbandysim ir gaminimą gamtoje. Tam puikiai tiks išvyka dviračiais iškylauti į tam pritaikytas Vilniaus vietas. Juk viena gaminti namuose, o visai kas kita susiplanuoti ir gaminti gamtoje, kur rodos ir alkanas tampi greičiau ir valgyti po atviru dangumi skaniau. Kad tik oras būtų daugiau nei palankus.

Aplankysime Lietuvos kulinarinio paveldo muziejų, žvalgysimės po kavines (tik iš išorės ar virtualiai), vertindami ir bandydami suprasti jų darbo metodus ir veiklos organizavimą. O gal sulauksime svečiuose močiutės, kuri mokys raityti virtinių kraštelius? Ir neabejotinai atradimai, potyriai ir naujovės bus pateiktos pačių kurtoje kulinarinėje laidoje.

Įminti kulinarinių mįslių išvyksime ir į kitą miestą. Spręsime, ką norėtume patirti: gal nuvykti į Trakus ir pasinerti į kepinių kūrimo ir gaminimo paslaptis… Gal išmoksime kepti duoną? Gal patiems pavyks pagaminti gardžiausią kibiną? O gal išsiaiškinsime, kaip į bandelę patenka džemas?! Svarstysime: gal visgi pasirinkti Druskininkų kryptį ir nuvykti išsiaiškinti, kaip gaminamas šakotis?

Mokykla paversime skonių ir kvapų laboratorija, kurioje nepamiršime daug kurti, žaisti, gaminti, bendrauti ir juoktis!

Dalyvaukite! Registracija telefonu: +370 634 64297 arba elektroninio pašto adresu: mokykla@taskius.lt.
Kiekvieną dieną susitinkame Maironio g. 11, Vilniuje nuo 8:30 val. iki 9:30 val., o atsisveikiname nuo 16:00 iki 18:00 val.
Stovyklautojų maitinimu rūpinasi Taškius. Šį kartą, žinoma, ir patys stovyklautojai įgytus kulinarinius gebėjimus galės kūrybingai pritaikyti!

Kelionės dienos ritmas:
08.30 – 09.00 Pasitinkame vienas kitą, sveikinamės ir žaidžiame.
09.00 – 09.30 Pusryčiaujame.
09.30 – 13.30 Diena pagal stovyklos programą.
13.30 – 14.00 Pietaujame.
14.00 – 16.00 Diena pagal stovyklos programą.
16.00 – 16.30 Užkandžiaujame.
16.30 – 18.00 Dalijamės įspūdžiais, žaidžiame, atsisveikiname.

*Organizatoriai pasilieka teisę keisti stovyklos programą, atsižvelgdami į dalyvių skaičių, saugumo reikalavimus dėl covid-19 ir kitas aplinkybes.