Pavasario stovykla „Kulinarinės mįslės“ 

Balandžo 14–17 dienomis, pasirinkę Taškiaus stovyklą „Kulinarinės mįslės“, paragausite bene skaniausių atostogų. Nes – drauge surasime rūpimus atsakymus į klausimus apie produktus, gaminimą, prieskonius, serviravimą, įrankius, valgymą. Dar geriau susipažinsime su maisto gaminimo menu.

Stovyklą pradėsime stalo serviravimo ir etiketo įdomybėmis: mokysimės lankstyti servetėles, gaminsime stalo korteles, pabandysime nepriekaištingą meniu sudaryti. Dengsime stalą pietums, o valgysime laikydamiesi gero elgesio manierų. Panašu, kad tikrai nebus taip paprasta, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. 

Papietavę sudalyvausime protmūšyje, kulinarijos paslapčių išmanymą pasitikrinsime ir sužinosime dar daug naujų dalykų.

Įminti kulinarinių mįslių vyksime į kitus miestus. Traukiniu pasiekę Trakus – pasinersime į kepinių kūrimo ir gaminimo paslaptis. Gal išmoksime kepti duoną? Gal pavyks puikiai užraityti tešlos kraštelį ir pagaminti gardžiausią kibiną? O gal išsiaiškinsime, kaip į bandelę patenka džemas?!

Druskininkuose keliausime pieno keliu. Edukacinėje programoje sužinosime, kaip mūsų senoliai gamino sūrį, grietinę, varškę. Apžiūrėsime, gal net išmėginsime, senovėje naudotą medinę pieno produktų gaminimo techniką, būtinai paragausime kaimiškų sūrių su namine duona ir sviestu.

Stovyklos pabaigai surengsime nepaprastą iškylą mokyklos kieme! Jau užsakėme saulės šilumos ir pavasariško oro. Perpratę gaminimo griliu techniką, išsiaiškinsime, kam tiek įvairiausių įrankių reikia virtuvėje. Laukdami pietų – kramsnosime pačių gamintų užkandžių, o finišo tiesioji – pačių marinuoti, prieskoniais pagardinti, skoningai patiekti – gardumynai ant grilio.  

Dalyvaukite! Registracija telefonu: +370 634 64297 arba elektroninio pašto adresu: mokykla@taskius.lt.  

Kiekvieną dieną susitinkame Maironio g. 11, Vilniuje nuo 8:30 val. iki 9:30 val., o atsisveikiname nuo 16:00 iki 18:00 val. 

Stovyklautojų maitinimu rūpinasi Taškius. Šį kartą, žinoma, ir patys stovyklautojai įgytus kulinarinius gebėjimus galės kūrybingai pritaikyti!

Kelionės  dienos ritmas:

08.30 – 09.00       Pasitinkame vienas kitą, sveikinamės ir žaidžiame.

09.00 – 09.30       Pusryčiaujame.

09.30 – 13.30       Diena pagal stovyklos programą.

13.30 – 14.00       Pietaujame.

14.00 – 16.00       Diena pagal stovyklos programą.

16.00 – 16.30       Užkandžiaujame. 

16.30 – 18.00       Dalijamės įspūdžiais, žaidžiame, atsisveikiname.

*Organizatoriai pasilieka teisę keisti stovyklos programą, atsižvelgdami į dalyvių skaičių.