Taškiaus draugė – baseino trenerė Lina Miežienė džiaugiasi, kad vis daugiau Taškiaus darželį lankančių vaikų prisideda prie besimokančiųjų plaukti bei dalijasi mintimis ir įžvalgomis, kaip laikas beseine gali tapti dar įdomesnis ir naudingesnis.

Ne vienerius metus dirbu šį darbą, nuolat dalijuosi mintimis (konsultuojuosi) su darželio mokytojomis, tad norėčiau trumpai pristatyti mūsų veiklą, atsakyti į dažniausiai pateikiamus klausimus.

Pirmiausia, noriu akcentuoti, jog mokantis plaukti baseine, kiekvienas vaiko amžiaus tarpsnis – savaip ypatingas. Todėl trumpai juos apibūdinsiu.

Dvejų – ketverių metų vaikai mokosi savarankiškai judėti vandenyje: vaikščioti, apsitaškyti, žaisti su žaislais ir draugais, plaukti su apsauginėmis rankovėlėmis. Tai smagus pažinties su vandeniu laikas:  įvairių pojūčių tyrinėjimas – pasipriešinimas vandeniui, judesių koordinavimas, temperatūros pokyčiai. Na, o mokslo metų pabaigoje, ne vienas trimetis ar keturmetis geba panerti.

Keturmečiai ir penkiamečiai jau bando derinti du ar tris veiksmus: panėrimą, darbą kojomis, judesius rankomis. Svarbu, jog kaip tik šiuo laikotarpiu vaikai mokosi kvėpavimo pratimų, todėl nenuostabu, jei vaikui ne iškart pasiseka. Reikia suprasti, kad šiuo laiku, vienu metu reikia išmokti suvokti ir valdyti daug informacijos, tad mažieji plaukikai ne visuomet geba atrinkti veiksmų seką. Nereikia jų skubinti, tai – proceso dalis.

Labai svarbu suprasti, kad sąmoningai mokytis plaukti vaikas gali tik būdamas 5–7 metų amžiaus. Tuo laikotarpiu jis jau geba atlikti tikslinius plaukimo judesius (juk ir į mokyklą eina nuo 7-erių). Atsiranda judesių koordinacija, plaukimo judesių įgūdžiai, kvėpavimo kontrolė.

Informacija, kurią apibūdinau – tik statistinis vidurkis, apibendrinta daugiametė patirtis. Man – kiekvienas vaikas – ne vidurkis, o individualus atvejis, nes kiekvienas jų, savo tempu mokosi siekti rezultato. Na, o norimi plaukimo įgūdžiai atsiranda baseiną lankant reguliariai, ir ne vienerius metus.

Pirmoji ir svarbiausia asmeninė sėkmė, kai vaikas, lankydamas baseiną, jaučiasi laimingas. Žinoma, kartais šis procesas užtrunka, todėl patarimas tėveliams – pati geriausia paskata – ne klausimas nedrąsiam vaikučiui: „Ar nori šiandien eiti į baseiną?“, o padrąsinimas , kad jei ir nekokios nuotaikos šiandien esi – „Vanduo nuplauna bet kokius rūpesčius“.

Neakcentuokite nepagrįstų lūkesčių, ir nesitikėkite, kad pvz.: keturmetis, (net jei ir lanko baseiną  nuo dvejų metų), ežere, jūroje ar kitame baseine mokėtų plaukti.

Pasidžiaukime net ir nedideliais vaiko pasiekimais – jau vien tai, kad mažylis pats, savarankiškai be niekieno pagalbos tyrinėja baseino erdvę, paprašo žaislo ar geba naudotis plaukimo priemonėmis mums yra sėkmė.

Mažojo plaukiko „ aprangos kodas“:

Būtinai parūpinkite vaikui tinkamą plaukimo aprangą: berniukams  aptemptos glaudės ar šortukai (netinka platūs, laisvi. Higienos sumetimais ypač tai svarbu mažyliams iki ketverių metų  ). Mergaitėms – vientisas maudymosi kostiumėlis arba kelnytės. Plaukimo akinukai – ne žaisliniai, be atsikišusių detalių, plaukimo kepurėlė – ne kūdikiui skirta, o tinkamo dydžio. Neretai vaikai plaukia su kepurėle, labai spaudžiančia galvą, ją sunku užsidėti. Kartais plaukiame be kepurių ir akinių, nes siekiu, kad vaikai patirtų kuo natūralesnius buvimo vandenyje pojūčius.

Visus baseino reikmenis sužymėkite: užrašykite vaikų vardus ant kepurėlių, akinukų gumyčių, kroksų, rankšluosčių, taip lengviau surasti  „pasiklydusius“ daiktus.

Visuomet esate laukiami baseine – galite ateiti stebėti savo vaiką, pasidžiaugti jo pasiekimais, įsitikinti proceso saugumu.

Aš visuomet pasiruošusi atsakyti į Jums rūpimus klausimus. Klauskite klausimų komentaruose ir jie man bus įkvėpimas dalintis gerąja patirtimi ir patarimais.

Su geriausiais linkėjimai iš baseino – trenerė Lina.

Ši informacija pasiekiama tik registruotiems vartotojams.

Registruotiems vartotojams