img_8201Vaikų darželio tinklui jau 5 metai ?! – negali patikėti Taškiaus komanda.

Laikas čia, Taškiuje, šalia greitai augančių vaikų bėga tikrai nepastebimai. Kiekviena diena yra kupina įvairiausių įvykių, nuotykių ir atradimų gerų draugų apsuptyje.

Atrodo, kad 5 metai yra trumpa laiko atkarpa, tačiau per šiuos metus Taškiaus istorija sparčiai keitėsi. 2011 m. rudenį duris atvėrė pirmasis Taškiaus darželis, įsikūręs Konstitucijos prospekte, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro patalpose. Šį darželį pradėjo lankyti 5 vaikai, o su jais draugavo 2 auklėtojos. Šiandien Taškių lanko apie 180 vaikų, čia dirba 50 žmonių komanda, turime 5 darželius skirtingose Vilniaus vietovėse.

Augant gražiai bendruomenei, didėjo ir nuveiktų darbų skaičius, keitėsi pats Taškius. 2013 m. Taškius įsitraukė į tarptautinę veiklą Erasmus + projektą „Demokratija darželyje“. Šis projektas atvėrė duris į skirtingų Europos šalių darželius, kuriuose sėmėmės įvairių kultūrų patirties, dalinomės savąja. „Skirtinga patirtis skatina kūrybiškumą, žmonių mąstymas tampa atviresnis, pamatome save skirtingose aplinkose, sužinome savo silnąsias bei stipriąsias vietas ir taip auginame didesnį pasitikėjimą savimi – tai yra svarbiausi pokyčiai, kuriuos matau savo komandoje dalyvaujant šiame projekte“ – dalinosi mintimis vaikų darželio tinklo vadovė Lina Jankauskaitė.

img_8225Taškiaus inovatyviu ugdymo modeliu susidomėjo kitų švietimo įstaigų pedagogai, su kuriais atvirai dalinomės savo žiniomis, sukaupta patirtimi ir organizavome seminarus.

Per 5-erius metus nuveikta daug gražių darbų, kuriais Taškiaus bendruomenė gali džiaugtis: draugystės akcija „Du delniukai“ paskatino rūpintis senoliais Antavilių pensionate, kūdikiais ir vaikais, stokojančiais tėvų šilumos. Visi kartu dalyvavome maratone, kuriame bėgome už žalią Lietuvą. Esame apdovanoti jos Ekselencijos Prezidentės Dalios Grybauskaitės už kūrybiškiausiai atšvęstą Lietuvos gimtadienį. Surengtas Taškiaus teatro festivalis. Tai tik keletas įdomiausių projektų, kuriuos šiandien prisimena Taškiaus komanda savo 5 metų istorijoje.

Šią gražią 5 metų istoriją Taškius atšventė dideliame draugų būryje Vilniuje, Uno pramogų parke, kur skambant linksmai muzikai Taškius kvietė groti afrikietiškais būgnais, konstruoti ar tapyti svajones, dalyvauti sportinėse estafetėse, laipioti medžiais ar skrieti per Nerį.

5- erių metų gimtadienis – gražios istorijos atkarpa.

Linkime, kad geri darbai ir pokyčiai tęstųsi, įkvėptų mūsų jaunąją kartą kurti gražesnį, atviresnį ir draugiškesnį pasaulį!

Parašykite komentarą