DSC02367

Vaikų darželių tinklas Taškius glaudžiai bendradarbiauja su Švietimo mainų paramos fondu (ŠMPF) ir vykdo veiklą Erasmus+ Tarptautinių strateginių partnerysčių projekte “Demokratija vaikų darželyje“. Šių metų gegužės 4-9 dienomis Taškiaus vaikų darželyje svečiuosis šio projekto partneriai – Švedijos, Kroatijos, Ispanijos, Turkijos ir Lietuvos ikimokyklinių įstaigų pedagogai.

Norėdami geriau pažinti savo draugus, Taškiaus vaikai ir mokytojai laiką skyrė skirtingų tautų ir kultūrų pažinimui.

Pravėrėme  darželio duris ir užuodėme duonos kvapą, išgirdome  tarmišką kalbą. Ši diena buvo skirta Lietuvai. Vaikai prisiminė savo krašto unikalumą, kalbos grožį, spalvų spektrą austuose audimų raštuose. Jie tyrinėjo žemėlapį, pynė juosteles, o darželyje įrengtoje fotonuotraukų parodoje  analizavo lankytas šalies vietas.

Diena Švedijai pažinti buvo kupina staigmenų. Taškiaus vaikus aplankė gerai žinomos Švedijos rašytojos Astrid Lingren sukurtas linksmas Pepės Ilgakojinės personažas. Ji atskubėjo nešina dideliu lagaminu.

Jame puikavosi daug Astridos Lingren parašytų knygelių, tai  „Emilis iš Lionebergos“, „Pepė Ilgakojinė“, „Lota mokosi važiuoti dviračiu“, „Mažylis ir Karlsonas, kuris gyvena ant stogo“ ir daug  kitų įdomių istorijų. Taškiaus draugai išmoko ir Pepės tėčio dainelę apie jūrininką, klausėsi bei šoko  pagal švedų muzikos ritmus, visą dieną vaikai gyveno žymios rašytojos kurtų personažų nuotaikomis.

Negirdėtas muzikinių ritmų skambesys visus pakvietė iš arčiau susipažinti su Turkijos šalimi. Šios šalies pavadinimą vaikai siejo su saule ir mėlyna jūra, visgi smulkiau apie šalį papasakojo mūsų viešnia. Vaikai šios šalies ieškojo pasaulio šalių žemėlapyje, lygino šalies kontūrus su kitomis, stebėjo šalies nuotraukas, bei patys gamino Turkiškus gardėsius.

Diena prasidėjo iškilmingai, nes pro Taškiaus darželio duris įžengė Karalius. Jis papasakojo žinomą legendą apie tai, kaip  žaisdamas šachmatais laimėjo daug žemių ir valdžios. Ar žinote šios šalies pavadinimą? Tai Kroatija.

Šiandien šachmatų lenta, kaip sėkmės simbolis, puikuojasi ir Kroatijos  nacionalinėje vėliavoje. Po tokios istorijos jis pakvietė visus pamąstyti ir susipažinti su šachmatų žaidimu bei patyrinėti povandeninį pasaulį. Taigi keliavome apžiūrėti žuvyčių akvariumuose, stebėjome jų gyvenimą, taip pat ką mėgsta daryti dažnas Kroatijos turistas ir žinoma kurti koliažus iš kriauklių, medinių pagaliukų bei smėlio.

Pažinti Ispanijai reikėjo ištvermės ir gero sportinio pasiruošimo. Tad vaikai pasiėmę sportinius krepšelius išskubėjo į sporto salę. Ten jų laukė pažintis su korida, matadorais, jų ištverme bei nuostabiais Ispanijos krašto vaizdais.

Vaikų rankutės pasipuošė gražiomis juostelėmis, kurios atspindėjo ne tik valstybių  spalvas, bet ir gražią draugystę. Mokomės ją saugoti ir gerbti nuo mažų dienų.

 

Share →

Parašykite komentarą